شنبه ۲۶ خرداد ۰۳

مبارزه با آلودگی نوری در اسپانیا با نصب لامپ‌های هوشمند خورشیدی

مدیران ماتارو، واقع در استان بارسلون اسپانیا در نظر دارند با نصب سیستم‌های روشنایی جدید به آلودگی نوری در شهر خاتمه دهند و برای تحقق هدف خود لامپ‌هایی هوشمند مورد استفاده قرار دهند که انرژی مورد نیاز خود را از خورشید تامین می‌کند.
ماتارو جامعه‌ای خودکفا به شمار می‌رود که به همین علت، مانند دیگر نقاط صنعتی جهان در معرض آلودگی شدید نوری قرار دارد. البته خبر خوش اینکه مدیران شهر سال گذشته از نصب ۹ سیستم روشنایی هوشمند در یکی از سواحل شهر رونمایی کردند و اکنون قصد دارند در سایر نقاط ماتارو نیز سیستم‌های مشابهی نصب کنند. در این سیستم‌ها انرژی لازم برای روشن نگه داشتن لامپ‌های ال ای دی از نور خورشید تأمین می‌شود که همین امر می‌تواند در کاهش آلودگی نوری نقش مهمی ایفا کند.
بر همین اساس، شهر ماتارو به چهار قلمرو تقسیم می‌شود و بر اساس میزان آسیب‌پذیری نسبت به آلودگی نوری طی ساعات شبانه در اولویت نصب سیستم‌های جدید روشنایی قرار می‌گیرد. علاوه بر این، میزان فعالیت کاری مردم در یک منطقه و همچنین فضاهای طبیعی موجود در آن نیز برای تعیین اولویت محله برای برخورداری از سیستم‌های جدید از اهمیت ویژه‌ای برخوردار خواهد شد. جالب است بدانید که سیستم‌های نصب شده در هر منطقه، بسته به ویژگی‌های مخصوص محیط، قابلیت‌های خاص خود را خواهد داشت ضمن اینکه لامپ‌های آن‌ها ساعات مشخصی روشن خواهد ماند.
شهردار ماتارو ادعا کرده است که نصب ۹ سیستم روشنایی جدید هزینه‌ای حدود ۹ هزار و ۵۰۰ یورو در بر داشته اما این سیستم‌ها به سلول‌های خورشیدی پیشرفته‌ای مجهز شده است که امکان عملکرد بهینه آن را فراهم می‌آورد ضمن اینکه باطری‌های لیتیوم تعبیه شده تنظیم روشنایی در هریک را امکان‌پذیر می‌کند. روشنایی این لامپ‌ها تا نیمه شب به اوج خود می‌رسد، از ساعات دوازده شب تا زمان طول خورشید به میزان ۵۰ درصد کاهش می‌یابد و در نهایت به هنگام روشنایی روز پایان می‌یابد.

Link: https://faratarjome.ir/u/news/مبارزه-با-آلودگی-نوری-در-اسپانیا-با-نصب-لامپ‌های-هوشمند-خورشیدی6.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی : کدی که در تصویر میبینید را وارد نمایید
* فراترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.
new order new order
ورود به سیستم
- فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :

خبری شد خبرتان خواهیم کرد!

آیا سوالی دارید؟

سوال خود را با ما در میان بگذارید

تماس با پشتیبانی

ورود به سیستم


تماس با پشتیبان