چهارشنبه ۳۰ خرداد ۰۳

مقاله #552

#552 کد مقاله زمینه: کامپیوتر
عنوان انگلیسی:
A new Probabilistic Extension of Dijkstra’s Algorithm to simulate more realistic traffic flow in a smart city
تعداد صفحات انگلیسی:
10 صفحه
عنوان فارسی:
تعمیم احتمالاتی جدیدی از الگوریتم Dijkstra به منظور شبیه سازی واقع گرایانه تر جریان ترافیک در یک شهر هوشمند
تعداد صفحات فارسی:
22 صفحه
نوع فایل:
فایل word ترجمه و pdf انگلیسی
قیمت فروش:
90,000 ريال
چکیده فارسی:

چکیده- الگوریتم Dijkstra که به منظور حل مساله کوتاه ترین مسیر (SSP) از آن استفاده می‌شود، الگوریتمی شناخته شده است. هنگامی که این الگوریتم به موقعیت‌های حقیقی اعمال می‌شود، اگرچه می توان کوتاه ترین مسیر را با آن محاسبه کرد، اما این مسیر همواره مسیر انتخابی نیست. مثلاً در شرایط ترافیک، ممکن است راننده از طول دقیق مسیرها مطلع نباشد یا نداند که کوتاهترین مسیری که باید در آن حرکت کند، کدام است. حتی راننده ای ممکن است با اینکه بداند کوتاه ترین مسیر کدام است، اما مسیر دیگری را انتخاب نماید.

در این مقاله، الگوریتم PEDA (تعمیم احتمالاتی الگوریتم Dijkstra) را ارائه می کنیم  که تغییرات احتمالاتی وزن edgeها (لبه‌ها) و تغییرات احتمالاتی تصمیم‌ها را در هنگام انتخاب کوتاه ترین مسیر، معرفی می کند. هنگامی که PEDA به جریان ترافیک اعمال می‌شود، شبیه سازی‌های دقیق تری حاصل می شوند که در آنها لزوما همواره کوتاه ترین مسیر انتخاب نمی گردد و سبب ایجاد شبیه سازی دقیق تری از رفتار عادی رانندگان می شود.

به عنوان یک مثال کاربردی، مدل ATISMART+ را به صورت تعمیم مدل ATISMART معرفی می کنیم  که در آن، شبیه سازی سریعتری از ترافیک اتومبیل ها در شهر هوشمند تشریح شده است. در کار پیشین (ATISMART) تمامی اتومبیل ها به منظور انتخاب مسیر از الگوریتم Dijkstra استفاده میکردند، در حالیکه اتومبیلها در مدل توسعه یافته ATISMART+ به منظور سریعتر شدن زمان شبیه سازی جریان ترافیک در شهرهای هوشمند، از الگوریتم PEDA استفاده میکنند. نتایج نشان می دهند که ATISMART+ با در نظر گیری رفتار رانندگان مختلف، شبیه‎سازی‎های حقیقی تری را ایجاد می کند.

نسخه انگلیسی:
قیمت فروش:
90,000 ريال
پرداخت اینترنتی و دریافت
new order
زمینه مقاله

زمینه مورد نظر:

new order
ورود به سیستم
- فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :

خبری شد خبرتان خواهیم کرد!

آیا سوالی دارید؟

سوال خود را با ما در میان بگذارید

تماس با پشتیبانی

ورود به سیستم


تماس با پشتیبان