سه شنبه ۰۵ تیر ۰۳

مقاله #298

#298 کد مقاله زمینه: عمران
عنوان انگلیسی:
Influences of superplasticizer modification and mixture composition on the performance of self-compacting concrete at varied ambient temperatures
تعداد صفحات انگلیسی:
16 صفحه
عنوان فارسی:
اثر فوق روان کننده و مخلوط ترکیبات بر عملکرد بتن خود متراکم در دماهای متغیر محیط
تعداد صفحات فارسی:
24 صفحه
نوع فایل:
فایل word ترجمه و pdf انگلیسی
قیمت فروش:
210,000 ريال
چکیده فارسی:

چکیده

رفتار بتن خود متراکم (SCC) تازه در دماهای متغیر متفاوت از رفتار بتن نرمال ویبره شده می‌باشد. این بدین دلیل است که جریان SCC تنها به درجه هیدراتاسیون سیمان بستگی ندارد، بلکه به جذب فوق روان کننده و مخصوصاً به پلی کربوکسیلات بر پایه پلیمر‌ها (PCE) نیز وابسته است که تحت تاثیر زمان و پیشرفت هیدراتاسیون قرار دارد. با توجه به تنوع PCEها و مخلوط ترکیبات SCC، پیش بینی جریان در دماهای متغیر پیچیده می‌باشد. بار چگالی‌های PCE و همچنین نسبت آب به جامد به عنوان پارامتر‌های مهم برای مشخصات بتن تازه قوی شناسایی می‌شوند.

تحقیقات بتن مایع با ترکیبات SCC مختلف و چگالی‌های بار آنیونی مختلف PCE انجام گرفته است. SCC دارای مقدار زیاد مولفه‌های پودری عملکرد محکمی در دمای پایین نشان دادند، در حالی که SCC با مقدار پودر کم مناسب دماهای بالا می‌باشد. مشخص شد که چگالی بار بالا PCE در دماهای پایین بسیار محکم است، اما در دماهای بالا به مقدار زیادی تاخیر جریان را کاهش می‌دهد. چگالی بار پایین PCE در دماهای پایین نمی‌تواند بتن خود متراکم ایجاد کند، اما به مدت زیادی عملکرد جریان را نگه می دارد. بر مبنای ملاحظات مرتبط با اندرکنش ذرات و مکانیسم‌های جذب PCE، فرایند‌های مرتبط شرح داده می‌شوند و گزینه‌های توسعه مخلوط ترکیبات قوی برای بازه‌های زمانی منفرد ارائه می‌گردند.

نسخه انگلیسی:
قیمت فروش:
210,000 ريال
پرداخت اینترنتی و دریافت
new order
زمینه مقاله

زمینه مورد نظر:

new order
ورود به سیستم
- فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :

خبری شد خبرتان خواهیم کرد!

آیا سوالی دارید؟

سوال خود را با ما در میان بگذارید

تماس با پشتیبانی

ورود به سیستم


تماس با پشتیبان