چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۰۳

علل و تاثیر چاقی در کودکان

علل و تاثیر چاقی در کودکان

 

چاقی کودکان یکی از جدی‌ترین مسائل بهداشت عمومی قرن بیست و یکم است. افزایش وزن کودکان بیش‌تر در کشورهای کم درآمد و متوسط ​​به ویژه در مناطق شهری دیده می‌شود. شیوع چاقی کودکان با سرعت بسیار زیادی رو به افزایش است. تقریبا نیمی از کودکان دارای اضافه وزن با ۵ سال سن در آسیا و یک چهارم آن‌ها در آفریقا زندگی می‌کنند.

اضافه وزن در کودکان می‌تواند خطرات سلامتی قابل توجهی را، هم در دوران کودکی و هم در دوران بزرگسالی به همراه داشته باشد. کودکان دارای اضافه وزن به احتمال زیاد در بزرگسالی نیز چاق می‌شوند و به احتمال زیاد در سنین پایین به بیماری‌های غیر واگیر مانند دیابت و بیماری‌های قلبی و عروقی مبتلا می‌شوند. چاقی باعث افزایش ریسک بیماری‌هایی مانند آسم ، مشکلات مفصلی و محدودیت حرکتی، پوکی استخوان، کبد چرب غیر الکلی، سنگ کیسه‌ی صفرا، ریفلاکس معده و ..... می‌شود.

کودکان چاق در بزرگسالی با خطر کلسترول بالا و فشار خون بالا روبرو هستند. بیماری‌های پوستی مانند عرق سوز شدن، عفونت‌های قارچی پوست و آکنه در کودکان چاق بیشتر دیده میشود.

 

 علل چاقی در کودکان

کاهش فعالیت بدنی

ژنتیک

پرخوری

مسائل روان شناختی

بیماری ها

داروها

 

آموزش استفاده از غذاهای سالم و مغذی و ایجاد عادت‌های ورزشی مانند دویدن، شنا، اسکیت و دوچرخه سواری باعث کاهش وزن می شود. کاهش وزن باید تدریجی و حدودا نیم کیلو در ماه باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نویسنده:فاطمه شهریاری

 

 

 

Link: https://faratarjome.ir/u/news/علل-و-تاثیر-چاقی-در-کودکان2.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی : کدی که در تصویر میبینید را وارد نمایید
* فراترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.
new order new order
ورود به سیستم
- فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :

خبری شد خبرتان خواهیم کرد!

آیا سوالی دارید؟

سوال خود را با ما در میان بگذارید

تماس با پشتیبانی

ورود به سیستم


تماس با پشتیبان