جمعه ۱۱ اسفند ۰۲

صرفه جویی در مصرف انرژی در دستورکار دولت اسپانیا

دولت اسپانیا به منظور مقابله با بحران انرژی ناشی از کاهش عرضه گاز روسیه، مقررات جدیدی برای صرفه جویی در مصرف انرژی را اعمال کرده است.
کاهش عرضه گاز روسیه به اروپا پیامد جنگ اوکراین کشورهای اروپایی را با چالش های فراوانی در تامین گاز روبرو کرده و نگرانی ها در این باره بخصوص در فصل زمستان را افزایش داده است.
بسیاری از کشورهای اروپایی برای مقابله با بحران انرژی برخی اقدامات از جمله صرفه جویی در مصرف گاز را در دستور کار قرار داده‌اند.

به نوشته روزنامه "هامبورگر ابند بلات" آلمان، اسپانیا هم می خواهد با مقررات جدید، به تعهدات خود در چارچوب طرح اضطراری اروپا عمل کند و اعلام کرده که اولین بسته اقدامات در وضعیت بحرانی ضروری است.
به این ترتیب به دلیل جنگ روسیه علیه اوکراین، دولت اسپانیا اقدامات فوری را برای صرفه جویی و استفاده کارآمدتر از انرژی اتخاذ کرده است.

بر این اساس تمام ساختمان‌های بخش دولتی، اما همچنین فروشگاه‌های بزرگ، سینماها، محل‌های کار، هتل‌ها، ایستگاه‌های قطار و فرودگاه‌ها در آینده مجاز خواهند بود تا دمای محیط‌های خود را در تابستان تا حداکثر 27 درجه خنک و در زمستان حداکثر تا 19 درجه گرم کنند.

ترزا ریبرا، وزیر تغییرات زیست محیطی اسپانیا توضیح داد که در جلسه هفتگی کابینه در مادرید در این باره تصمیم گیری شد.
به گفته ریبرا، این اقدامات با فرمان سلطنتی باید حداکثر بعد از یک هفته دوره تعدیل و پس از انتشار در روزنامه رسمی اجرا شود. وی تاکید کرد که این مقررات تا اول نوامبر 2023 به قوت خود باقی خواهند ماند. به گفته وی این اولین بسته اقداماتی است که در این موقعیت بحرانی ضروری است. وی افزود: اروپا به کمک اسپانیا نیاز دارد. زمان همبستگی فرا رسیده است.

از جمله اقدامات دیگری که برای صرفه جویی انرژی در دستور کار اسپانیا قرار گرفته است این است که مغازه ها و موسسات دارای سیستم های خودکار که باید تا 30 سپتامبر نصب شوند، بسته به فصل باید درهای خود را بسته نگه دارند تا از خروج گرما یا هوای خنک جلوگیری شود. روشنایی دفاتر بدون استفاده، ویترین مغازه ها و بناهای تاریخی نیز باید بعد از ساعت 10 شب خاموش شود. همچنین بررسی های بهره وری انرژی در ساختمان های خاص باید انجام شود. بخش خصوصی هم از ریبرا خواسته تا کار از خانه را افزایش دهد.

با این اقدامات و سایر اقداماتی که قرار است پس از تعطیلات تابستانی تصمیم گیری شود، اسپانیا قصد دارد به تعهدات این کشور به عنوان بخشی از طرح اضطراری اروپا که در هفته های اخیر توافق شده است، احترام بگذارد. این کشور با این اقدام، مصرف گاز را تا هفت درصد کاهش می دهد. اسپانیا نیز مانند دیگر کشورهای اتحادیه اروپا در ابتدا با طرح اضطراری مخالفت کرد، اما در نهایت پس از دادن امتیازاتی، این طرح را تصویب کرد.

Link: https://faratarjome.ir/u/news/صرفه-جویی-در-مصرف-انرژی-در-دستورکار-دولت-اسپانیا5.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی : کدی که در تصویر میبینید را وارد نمایید
* فراترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.
new order new order
ورود به سیستم
- فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :

خبری شد خبرتان خواهیم کرد!

آیا سوالی دارید؟

سوال خود را با ما در میان بگذارید

تماس با پشتیبانی

ورود به سیستم


تماس با پشتیبان