دوشنبه ۱۱ اسفند ۹۹

کمبود وام شهریه برای سال 1394

معاون مالی و مدیریت منایع وزارت علوم با بیان اینکه وام شهریه ها افزایش خوبی برای سال 94 ندارد،گفت: تعداد زیادی از دانشجویان نزدیک به 130 میلیارد تومان بدهکار هستند که همین امر هم باعث کمبود بودجه شد.

محمدحسین امید در گفتگو با مهر، در پاسخ به سوالی در خصوص بودجه در نظر گرفته شده برای وام شهریه ها گفت: میزان بودجه برای وام شهربه ها هر سال کم است و هر سال در این زمینه دچار مشکل می شویم، امسال هم برای ارائه وام شهریه به دانشجویان کمبود بودجه داریم و البته برای سال 1394 هم همین کمبود بودجه را خواهیم داشت.

وی افزود: رشد بودجه وام شهریه ها برای سال 94 خوب نیست و کل مجموعه سازمان امور دانشجویان نزدیک به 8 درصد رشد دارد.

معاون مالی و مدیریت منایع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص اینکه از چه منبعی قرار است این کمبود جبران شود، گفت: راهی برای جبران این کمبود نیست، وقتی بودجه در این زمینه کم است بنابراین وام هم به دانشجو کمتر داده می شود، مثلا زمانی قرار بود به دانشجویان 1 میلیون و 500 هزار تومان وام داده شود، اما زمانی که بودجه کم است، 500 هزار تومان وام داده می شود.

امید بخشی از این کمبود بودجه برای اعطای وام شهریه را متوجه دانشجویان دانست و اظهار داشت: تعداد زیادی از دانشجویان مبلغ بالایی وام نزدیک به 130 میلیارد تومان بدهکار هستند و چون بودجه وام ها بودجه در گردش است، بنابراین اگر دانشجویان بدهکار به موقع وام خودشان را به صندوق پرداخت کنند بخشی از این کمبود جبران می شود.

منبع:خبرنامه دانشجویان ایران

Link: http://faratarjome.ir/u/news/کمبود-وام-شهریه-برای-سال-13949.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی : کدی که در تصویر میبینید را وارد نمایید
* فراترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.
new order new order
ورود به سیستم
- فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :

خبری شد خبرتان خواهیم کرد!

آیا سوالی دارید؟

سوال خود را با ما در میان بگذارید

تماس با پشتیبانی

ورود به سیستم


تماس با پشتیبان