شنبه ۱۶ اسفند ۹۹

پیگیر جدی قتل دختر ۱۷ ساله یاسوجی هستیم

در پی ربوده شدن و قتل دختر نوجوان یاسوجی، واحد خواهران بسیج دانشجویی ۳۰ دانشگاه کهگیلویه و بویراحمد طی بیانیه‌ای، خواهان رسیدگی سریع و صریح به این موضوع و برخورد جدی با عامل یا عاملین این قتل هولناک شدند.

به گزارش خبرنگار «خبرگزاری دانشجو»، در پی ربوده شدن دختر نوجوان یاسوجی و قتل وی، واحد خواهران بسیج دانشجویی ۳۰ دانشگاه و مرکز آموزش عالی کهگیلویه و بویراحمد طی بیانیه ای خواستار رسیدگی سریع و صریح مسئولان امر نسبت به این واقعه و وقایع ماقبل شدند.

در بخش هایی از این بیانیه آمده است: امسال در آستانه ولادت حضرت زینب (س)، برای چندمین بار و چندمین سال، شاهد حوادث تلخ و جانسوزی، اعم از خیانت و خشونت علیه زنان و خصوصا دختران در استانی هستیم که سراسر شیعه و داری تعصبات شدیدی نسبت به حریم خانه و خانواده است. ربودن دختری دانشجو توسط تاکسی های شهری ، سربریدن دختری  بی پناه به دست پدری جلاد و بی مسئولیت و جاهل، تعرض آشکار به عنف و حریم خانواده ها در برابر چشمان شوهر در بخش هایی از استان، اسید پاشی به صورت دختری دیگر، بریدن پای نوجوانی بی گناه و اینک قتل بی شرمانه دانش آموزی محجبه تنها در کمتر از ۴ ساعت و رهاکردن جسد آن در اطراف شهر یاسوج و چندین جنایت هولناک و تعرض و خیانت و جنایت، در کنار آزارها و مزاحمت های روزانه و اشکار عده ای گستاخ و بی هویت در اطراف مدارس دخترانه شهرها و خوابگاه های دانشجویی، خصوصا خوابگاه های خودگردان و خیابانهای شلوغ و خلوت شهرهای استان خصوصا در مرکز استان  همراه با افزایش مسافربرهای شخصی در شهرها خصوصا شهر یاسوج بدون کم ترین نظارتی ، همه و همه در حالی اتفاق می افتد که توجه و حساسیتی از طرف برخی از مدیران و معاونان مدارس احساس نمی شود و بعضی از مسئولین خوابگاه های دانشجویی سطح شهر  خصوصا خوابگاه های خودگردان که جای بسی بررسی و تامل و حرف ناگفته دارند، نیز توجه خاصی به این موارد ندارند و امنیت پایدار و ثابت و مداومی از طرف سیستم های امنیتی و انتظامی و قضایی نیز به  چشم نمی خورد.

در بخش دیگری از این بیانیه تصریح شد: با وجود وقوع این حوادث که عواطف و احساسات و قلب عموم مردم جریحه دار می شود، تاکنون اراده ای برای ریشه کن کردن این پدیده شوم در دستگاه های متولی (فرهنگی ، سیاسی ، اجتماعی و ...)  مشاهده نمی  شود و از وعده ها و رعد و برق های مسئولین اعم از سیاسی و امنیتی و ... در گرماگرم روزهای این حوادث ناگوار تاکنون باران رحمت زایی نباریده و یا اگر اقداماتی هم شده که بدون شک زحمت هایی هم کشیده شده، بدون معرفی به مردم و عبرت گیری بوده است. مسئولین محترم را دعوت می کنیم به یک روز سرکشی از محیط های شهری و مدارس دخترانه و خوابگاه های سطح شهرهای استان تا خود به عینه شاهد مزاحمت های روزانه بدون نطارت و کنترل و حتی گستاخی ها باشیم و باشند و تا بدانند که ما چگونه می سوزیم از باغی که می سوزد و چگونه خانواده عاطفه  های جوان در سکوت مطلق مسئولین نظاره گر پرپر شدن جگرگوشه های خود هستند.

واحد خواهران بسیج دانشجویی ۳۰ دانشگاه استان در ادامه این بیانیه آورده است: هرگاه از سراحساس تکلیف لب به امر به معروف و نهی از منکر گشودیم با انواع تهدیدها از جانب تبهکاران و انواع ناسپاسی و زخم زبان از طرف نهادها و سازمان های مسئول روبرو بودیم و هستیم و این چیزی نیست جز نتیجه تعطلیلی امر به معروف و نهی از منکر و عدم حمایت دولتی از آمران به معروف و ناهیان از منکر.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: دانشجویان خواهر بسیجی دانشگاه های و مراکز آموزش عالی استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن محکومیت شدید این اقدامات شنیع و بی شرمانه و اظهار همدردی عمیق با خانواده های  داغدیده این حادثه ضمن تشکر از زحمات و اقدامات انجام شده توسط دستگاه قضایی و نیروهای انتظامی استان:

۱-  از همه مسئولین و خصوصا نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی و سربازان گمنام امام زمان (عج) و دستگاه قضایی و قضات محترم مصرانه خواهان اقدام عاجل و بازدارنده  در خصوص پی گیری این موضوع هستیم.

۲- دانشجویان و دانش آموزان دختر استان با خویشتنداری به جد پی گیر موضوع  تا حصول نتیجه و اشد مجازات برای عامل و عاملین در کوتاهترین زمان ممکن بوده و بی صبرانه منتظر پاسخگویی مسئولین امرو اطلاع رسانی به موقع هستیم.

۳- بدیهی است در صورت عدم جوابگویی و یا عدم معرفی تبهکاران و اطلاع رسانی و یا خدای ناکرده کوتاهی و فرسایشی شدن و مسامحه کاری، واحد خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه های استان آماده برگزاری تجمعی اعتراضی متشکل از دانشجویان و دانش اموزان و تعیین  تعدادی از دانشجویان جهت پی گیری موضوع در خارج از استان خواهد بود که زمان و مکان آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

گفتنی است سه روز پیش عاطفه صالح مقدم، دانش آموز یاسوجی پس از ترک کلاس و هنگام مراجعه به منزل به طور مشکوکی ربوده و بعد از یک روز پیکر مجروح و گلوله باران وی در اطراف یکی از روستاهای یاسوج کشف شد.

منبع:خبرنامه دانشجویان ایران

Link: http://faratarjome.ir/u/news/پیگیر-جدی-قتل-دختر-۱۷-ساله-یاسوجی-هستیم2.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی : کدی که در تصویر میبینید را وارد نمایید
* فراترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.
new order new order
ورود به سیستم
- فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :

خبری شد خبرتان خواهیم کرد!

آیا سوالی دارید؟

سوال خود را با ما در میان بگذارید

تماس با پشتیبانی

ورود به سیستم


تماس با پشتیبان