دوشنبه ۱۱ اسفند ۹۹

وضعیت اعطای بورسیه تحصیلی در سال 94

مدیر کل دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان اظهار کرد:طبق برنامه پنجم سالانه باید 2000 دانشجوی بورسیه و 3000 دانشجوی غیربورسیه پذیرش شوند.

دکتر صمد حاج‌جباری در گفت‌وگو با ایسنا درباره وضعیت اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجویان خارجی گفت: اعطای بورسیه به توسعه ارتباطات علمی و گسترش روابط بین دو کشور کمک می کند و این اقدام در چارچوب سیاست های کلی کشور مبنی بر توسعه روابط بین الملل در یک سقف مشخص انجام می شود.

وی با بیان اینکه بورس مسیری برای شناساندن دانشگاه جهت توسعه پذیرش دانشجوی شهریه پرداز است، ادامه داد: هنگامی که بحث بورس مطرح می شود، همکاری دو طرفه برقرار می شود. برای مثال تفاهم نامه ای منعقد شده و در آن ذکر می شود 10 بورس ارائه می دهیم و آمادگی داریم اساتید دانشگاه های کشور مقابل را با هزینه شخصی تربیت کنیم.

مدیر کل دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان با اشاره به برنامه پنجم ،اظهار کرد:طبق برنامه پنجم سالانه باید 2000 دانشجوی بورسیه و 3000 دانشجوی غیربورسیه پذیرش شوند و بورس هایی که در حاشیه اجلاس اعطا شد در قالب همان 2000 بورس تعریف شده است و مشکلی ایجاد نمی کند. معمولا برای هر کشور 10 بورسیه در نظر گرفته شد که شامل پنج بورس در مقطع کارشناسی، سه بورس در مقطع ارشد دو بورس در مقطع دکترا می شود.

حاج‌جباری با تاکید بر اینکه بورس مسیری برای شناساندن دانشگاه جهت توسعه پذیرش دانشجوی شهریه پرداز است، ادامه داد: هنگامی که بحث بورس مطرح می شود، همکاری دو طرفه برقرار می شود. برای مثال تفاهم نامه ای منعقد شده و در آن ذکر می شود 10 بورس ارائه می دهیم و آمادگی داریم اساتید دانشگاه های کشور مقابل را با هزینه شخصی تربیت کنیم.

وی با بیان اینکه دانشجویان خارجی انتظار دارند در دانشگاه های برتر ایران تحصیل کنند تا مدرکی که اخذ می کنند معتبرتر باشد، افزود: تعداد دانشگاه های معتبر ما در چند سال گذشته محدود بود اما اکنون بسیاری از دانشگاه ها در سطح استان ها به این توانایی رسیدند که بتوانند در این بخش عمل کنند، اما کشورهای دیگر همه دانشگاه های ما را نمی شناسند و ممکن است از این نظر نگرانی داشته باشند که باید این نگرانی برطرف شود.

مدیر کل دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان ادامه داد: درحال حاضر دانشگاه های جدیدتری در داخل کشور آماده پذیرش دانشجوی خارجی هستند،باید دانشگاه‌های مورد تایید در این حوزه مشخص شوند و یک هماهنگی داخلی ایجاد می شود تا این دانشگاه‌ها از نظر تجهیز امکانات مورد حمایت قرار بگیرند.

منبع:خبرنامه دانشجویان ایران

Link: http://faratarjome.ir/u/news/وضعیت-اعطای-بورسیه-تحصیلی-در-سال-9410.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی : کدی که در تصویر میبینید را وارد نمایید
* فراترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.
new order new order
ورود به سیستم
- فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :

خبری شد خبرتان خواهیم کرد!

آیا سوالی دارید؟

سوال خود را با ما در میان بگذارید

تماس با پشتیبانی

ورود به سیستم


تماس با پشتیبان