چهارشنبه ۱۴ خرداد ۹۹

شیب تند افزایش صندلی‌های خالی دانشگاه‌ها

صابری گفت: با توجه به اینکه در سال‌های اخیر تناسب بین رشته‌های دانشگاهی و نیاز بازار کار مطلوب نبوده است و شهریه‌های بالا در مقاطع تحصیلات تکمیلی اخذ می‌گردد، لذا تمایل به دانشجو شدن کاهش یافته و دانشگاه‌ها با هزاران صندلی خالی مواجه شده‌اند.

رضا صابری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، اظهار داشت: عدم تناسب رشته‌های دانشگاهی با نیاز جامعه، رشد بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و شهریه‌های بالا از جمله عواملی هستند که دانشگاه‌های کشور را با چندین هزار صندلی خالی مواجه ساخته است.

وی گفت: ضمن اینکه آیین‌نامه‌های جدیدی هم که در دانشگاه‌ها تصویب می‌شود، تمایل داوطلبان را برای ورود به مراکز آموزش عالی کاهش داده است.

وی با بیان اینکه نقش شهریه‌های بالا در بی‌انگیزگی داوطلبان جدی است، خاطرنشان کرد: وقتی داوطلب مشاهده می‌کند عده‌ای فارغ‌التحصیل با مدرک خود در مقاطع بالا حتی بیکار است، دیگر حاضر به پرداخت شهریه نمی‌شود.

وی یادآور شد: اکنون در جامعه جوی حاکم است که تنها یک سری رشته خاص متقاضی دارد و رشته‌های زیادی از گردونه رقابت بازمانده‌اند که همین موضوع موجب افزایش صندلی‌های خالی دانشگاه‌ها شده است، در حالی که اگر رشته‌ها متناسب با نیاز بازار کار تعریف شود، الگوی توزیع دانشجو نیز تناسب می‌یابد.

منبع:خبرنامه دانشجویان ایران

Link: http://faratarjome.ir/u/news/شیب-تند-افزایش-صندلی‌های-خالی-دانشگاه‌ها9.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی : کدی که در تصویر میبینید را وارد نمایید
* فراترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.
new order new order
ورود به سیستم
- فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :

خبری شد خبرتان خواهیم کرد!

آیا سوالی دارید؟

سوال خود را با ما در میان بگذارید

تماس با پشتیبانی

ورود به سیستم


تماس با پشتیبان