پنجشنبه ۱۵ خرداد ۹۹

دانشگاه تبریز جزو 6 دانشگاه برتر ایران قرار گرفت

رئیس دانشگاه تبریز گفت: دانشگاه تبریز بر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، جزو 6 دانشگاه برتر کشور قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، محمدرضا پورمحمدی اظهار داشت: براساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری (ISC)، دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی کشور بر اساس عملکرد سال 92 به صورت رسمی و بر اساس 23 شاخص در قالب 5 معیار کلی پژوهش، آموزش، وجهه بین‌المللی، تسهیلات و فعالیت‌های اجتماعی- اقتصادی رتبه‌بندی شده‌اند که این دانشگاه هم بر اساس همین شاخص‌ها در میان دانشگاه‌های جامع جزو 6 دانشگاه برتر کشور قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه تبریز، با اشاره به نحوه امتیازبندی نیز افزود: در معیارهای پژوهشی حجم، کیفیت و کارایی پژوهش، نرخ رشد پژوهش، در معیارهای آموزشی هم تعداد اساتید، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مقالات پر استناد و برندگان جوایز بین‌المللی و نسبت دانشجویان تحصیلات تکمیلی به کل دانشجویان و در بخش وجهه بین‌المللی نیز وجود اساتید بین‌المللی، قرارداد همکاری‌های بین‌المللی و برگزاری کنفرانس‌های بین‌المللی و دانشجویان بین‌المللی مدنظر قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: در بخش تسهیلات نیز سرانه عناوین کتاب‌ها و نیز وجود مراکز تحقیقاتی و در قسمت فعالیت‌های اجتماعی ـ اقتصادی هم تعداد مراکز رشد و شرکت‌های Spin-off از معیارهای این رتبه‌بندی بوده‌اند.

پورمحمدی اضافه کرد: بخش عمده داده‌هایی که اساس رتبه‌بندی ISC را تشکیل داده‌اند از پایگاه‌های استنادی بین‌المللی استخراج و گردآوری شده است.

به گفته وی، بر اساس رتبه‌بندی انجام شده در میان دانشگاه‌های جامع دانشگاه‌های تهران، تربیت مدرس، شیراز، فردوسی مشهد، شهید بهشتی، تبریز، اصفهان، گیلان، باهنر کرمان و پیام نور به ترتیب در رتبه‌های اول تا دهم قرار دارند.

منبع:خبرنامه دانشجویان ایران

Link: http://faratarjome.ir/u/news/دانشگاه-تبریز-جزو-6-دانشگاه-برتر-ایران-قرار-گرفت7.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی : کدی که در تصویر میبینید را وارد نمایید
* فراترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.
new order new order
ورود به سیستم
- فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :

خبری شد خبرتان خواهیم کرد!

آیا سوالی دارید؟

سوال خود را با ما در میان بگذارید

تماس با پشتیبانی

ورود به سیستم


تماس با پشتیبان