شنبه ۰۹ اسفند ۹۹

دانشگاه‌های علوم پزشکی صاحب شورای صنفی شدند

معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت از تصویب آیین‌نامه شورای صنفی دانشگاه‌های علوم پزشکی توسط وزیر بهداشت در انتهای سال گذشته خبر داد.

محمدرضا فراهانی در گفت‌و‌گو با ایسنا،با اشاره به شعار سال 94 گفت: با توجه به اینکه سال 94 از سوی مقام معظم رهبری سال ((دولت،ملت، همدلی و همزبانی))نامیده شد و در چارچوب سیاست رئیس محترم جمهوری که تاکید داشتند باید کارها را به مردم واگذار کرد و همچنین تاکیدات جناب آقای دکتر هاشمی مبنی بر این که دانشجویان باید در همه اموری که به خودشان مربوط است مشارکت کنند، تصمیم گرفته شد تا شوراهای صنفی در دانشکده‌ها و خوابگاه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی فعال شوند و به نوعی کار اداره خوابگاه‌ها به دانشجویان واگذار شود.

وی هدف از ایجاد شوراهای صنفی را انتقال نظر دانشجویان به مسئولین و مشارکت بیشتر دانشجویان دانست و افزود:وزارت بهداشت در این امور مقداری از وزارت علوم عقب‌تر است، زیرا وزارت علوم آیین‌نامه شورای صنفی را در سال‌های گذشته ابلاغ کرده بود در حالی که دانشگاه‌های علوم پزشکی شورای صنفی نداشتند، مگر اینکه دانشگاهی به صورت خودجوش این کار را انجام داده باشد و اقدام به ایجاد شورای صنفی کرده باشد اما آیین‌نامه منسجمی برای این امر وجود نداشت به همین خاطر وزیر بهداشت انتهای سال گذشته این آیین نامه را تایید کردند و آیین‌نامه شوراهای صنفی به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت به مقایسه آیین‌نامه شورای صنفی وزارت علوم و آیین‌نامه شورای صنفی وزارت بهداشت پرداخت و توضیح داد: آیین‌نامه شورای صنفی وزارت بهداشت تقریبا شبیه آیین‌نامه شورای صنفی وزارت علوم است اما ممکن است تفاوت هایی داشته باشد. برای مثال وزارت بهداشت قصد دارد دانشجویان را در اداره خوابگاها شریک کرده و اختیارات بیشتری به دانشجویان دهد.

ابلاغ آیین‌نامه شورای صنفی دانشگاه‌های علوم پزشکی

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت،دکتر فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت از ابلاغ " آیین‌نامه شورای صنفی دانشجویان" که با بهره­ گیری از نظرات و پیشنهادات کارشناسان و مدیران دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تدوین شده و به امضای وزیر بهداشت، رسیده بود،جهت اجرا به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و برگزاری انتخابات دبیران شوراهای صنفی دانشجویان در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تا تاریخ هفتم اردیبهشت‌ماه خبر داد.

منبع:خبرنامه دانشجویان ایران

Link: http://faratarjome.ir/u/news/دانشگاه‌های-علوم-پزشکی-صاحب-شورای-صنفی-شدند4.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی : کدی که در تصویر میبینید را وارد نمایید
* فراترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.
new order new order
ورود به سیستم
- فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :

خبری شد خبرتان خواهیم کرد!

آیا سوالی دارید؟

سوال خود را با ما در میان بگذارید

تماس با پشتیبانی

ورود به سیستم


تماس با پشتیبان