شنبه ۱۶ اسفند ۹۹

خودروی برقی دانشگاه آزاد به تولید انبوه می رسد

رییس دانشگاه آزاد قزوین با اشاره به امضای قراردادی با معاونت علمی گفت: با امضای قراردادی با معاونت علمی خودرو الکتریکی کوادرو تجاری سازی خواهد شد.

مرتضی موسی‌خانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به جزییات امضای قرارداد معاونت علمی با دانشگاه آزاد قزوین افزود: قراردادی که میان معاونت علمی و دانشگاه آزاد منعقد می‌شود به منظور تجاری سازی خودرو کوادرو است که در این دانشگاه طراحی و ساخته شده است.

موسی‌خانی به جزییات این خودرو اشاره کرد و یادآور شد: این خودرو برای طی مسافت 90 کیلومتر طراحی شده است که قابلیت افزایش شارژ باتری برای طی مسافت 200 کیلومتر وجود دارد.

وی وزن این خودرو را 400 کیلومتر عنوان و تصریح کرد: تمام قطعات این خودرو به جز دو بخش الکتروموتور و باتری در این دانشگاه طراحی شده است.

رییس دانشگاه آزاد قزوین طول این خودرو را دو متر و عرض آن را 1.30 سانتی‌متری ذکر کرد و اظهار داشت: این خودرو متناسب با شیب شهر تهران طراحی شده است به گونه‌ای که در شیب مسیرهای شهر تهران دور موتور کاهش نخواهد یافت.

موسی‌خانی با تاکید بر این که این خودرو از نوع خودروهای الکتریکی و دو سرنشین است، خاطرنشان کرد: سیستم ترمز این خودرو چهار چرخ دیسک است و زمان شارژ باتری آن سه ساعت تعیین شده است.

به گفته وی چرخ محرک این خودرو از نوع عقب رانش است.

به گزارش ایسنا، دانشگاه آزاد قزوین همچنین در سالهای اخیر اقدام به طراحی و ساخت خودرو الکتریکی پاراکس کرده که دارای بدنه کاملا کامپوزیت و وزن بسیار کم و مقاومت بالا است و قادر است مسافت 100 کیلومتر را با یک بار شارژ باتری طی کند. حداکثر سرعت خودرو پاراکس 110 کیلومتر در ساعت است و به صورت چهار دنده طراحی شده است.

وزن این خودرو دو سرنشین 450 کیلومتر ذکر شده است.

منبع:خبرنامه دانشجویان ایران

Link: http://faratarjome.ir/u/news/خودروی-برقی-دانشگاه-آزاد-به-تولید-انبوه-می-رسد10.html

دیدگاه کاربران

مریم حقیری :

سلام.میشه یه اطلاعات کاملی در مورد نحوه ی ساختش به اشتراک بزارید؟

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی : کدی که در تصویر میبینید را وارد نمایید
* فراترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.
new order new order
ورود به سیستم
- فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :

خبری شد خبرتان خواهیم کرد!

آیا سوالی دارید؟

سوال خود را با ما در میان بگذارید

تماس با پشتیبانی

ورود به سیستم


تماس با پشتیبان