شنبه ۰۹ اسفند ۹۹

حمایت وزارت علوم از توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان

مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم گفت: بیش از یک‌هزار و 500 شرکت دانش‌بنیان در کشور در حال فعالیت هستند.

به گزارش فارس، خسرو پیری شامگاه یکشنبه در مراسم معارفه رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل اظهار کرد: جای خوشحالی است که همه استان‌های کشور صاحب علم و فناوری و مراکز رشد شدند و با تقویت و توسعه صنعت و علم زمینه برای توانمندسازی کشور و تقویت ایجاد فرصت‌های اشتغال و کارآفرینی فراهم می‌آید.

وی ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی را به عنوان راهکار اساسی در خوداتکایی کشور و با توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان را یادآور شد و تصریح کرد: ما به فعالیت و توسعه مجموعه شرکت‌های دانش‌بنیان بسیار امیدوار هستیم تا با توانمندی این مجموعه‌ها زمینه برای توسعه و تقویت بیشتر فعالیت‌های علمی، تحقیقاتی و ایجاد فرصت‌های اشتعال فراهم آید.

مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، فعالیت بیش از یک‌هزار و 500 شرکت دانش‌بنیان را در کشور یادآور شد و گفت: ما تلاش می‌کنیم تا این شرکت‌ها بیشتر از این به صورت کیفی توسعه پیدا کنند چرا که در سایه فعالیت این شرکت‌ها امکان ایجاد فرصت‌های اشتغال بهتر و بیشتر فراهم می‌آید.

پیری در بخش دیگری از سخنان خود افزود: وزارت علوم دوست ندارد جوان فارغ‌التحصیلی را تحویل جامعه دهد که فاقد مهارت بوده و در دستیابی به اشتغال ناتوان باشد در حالی که دانشگاه باید در کنار کار تحقیقاتی، کار پژوهشی و کاربردی را نیز در تبدیل علم به عمل انجام دهد.

وی راهبرد توسعه مراکز علمی و دانشگاهی را تقویت مهارت‌‌آموزی همراه با دستیابی به علوم و فنون جدید برشمرد و بیان کرد: ما با بهره‌گیری از تجارب سایر کشورها می‌توانیم در برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری‌ها در این بخش موفق عمل کنیم.

مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم حمایت وزارت علوم را از شرکت‌های دانش‌بنیان با تقویت پارک‌های علم و فناوری، استفاده از تجارب مفید و استقبال از ایده‌های نو و خلاقانه یادآور شد و اضافه کرد:‌ در همه این حوزه‌ها باید به سمتی حرکت کنیم تا فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به سرعت وارد بازار کار شده و امکان بهره‌گیری از ظرفیت‌ها بیش از هر زمان دیگر فراهم آید.

منبع:خبرنامه دانشجویان ایران

Link: http://faratarjome.ir/u/news/حمایت-وزارت-علوم-از-توسعه-شرکت‌های-دانش‌بنیان6.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی : کدی که در تصویر میبینید را وارد نمایید
* فراترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.
new order new order
ورود به سیستم
- فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :

خبری شد خبرتان خواهیم کرد!

آیا سوالی دارید؟

سوال خود را با ما در میان بگذارید

تماس با پشتیبانی

ورود به سیستم


تماس با پشتیبان