دوشنبه ۱۱ اسفند ۹۹

تولید خودرو با سوخت پاک در دانشگاه امیرکبیر

در راستا حل بحران انرژی در آینده پژوهشگران دانشگاه صنعتی امیرکبیر خودروهای شیمیایی با سوخت دوست‌دار طبیعت عرضه کردند که در آینده نزدیک از نتایج آن می‌توان در صنایع خودرو سازی استفاده کرد.

به گزارش فارس، جابر نصراله گاوگانی مجری این طرح با اشاره به منابع فسیلی، گفت: منابع این نوع سوخت‌ها رو به پایان است از این رو در دنیا مطالعاتی را برای تولید سوخت‌های جایگزین هیبریدی و سلول‌های خورشیدی آغاز کردند.

وی از مطالعات انجام شده در این زمینه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر خبر داد و افزود: این مطالعات در زمینه ساخت ماشین کمیکار با استفاده از سوخت‌های سبز اجرایی شد.

نصراله گاوگانی، ماشین‌های کمیکار را ماشین‌های شیمیایی توصیف کرد و ادامه داد: از یک واکنش ساده تجزیه آب اکسیژنه به عنوان نیروی پیشران استفاده شده است.

مجری طرح سوخت ابتکاری این نوع ماشین را آب اکسیژنه و پتاسیم پرمنگنات دانست و ادامه داد:  این خودرو به گونه‌ای طراحی شده است که پس از طی مسافت 30 متر متوقف می‌شود.

نصراله گاوگانی با بیان اینکه شاسی این خودرو از پریفرم‌هایی از جنس PET است، خاطر نشان کرد: پلیمر انتخاب شده به دلیل قیمت مناسب و وزن کم و مقاومت بالا انتخاب شده است.

وی با تاکید بر اینکه مخزن خودرو طراحی شده قابلیت تحمل 70 بار فشار را دارد، اضافه کرد: با تنظیم دمای واکنش و فشار خروجی ماشین بعد از طی مسافت مربوطه متوقف می شود.

نصراله گاوگانی با اشاره به کاربردهای نتایج به دست آمده از این مطالعات یادآور شد: از دانش فنی به دست آمده از این پروژه تحقیقاتی می‌توان در صنایع خودرو سازی پیشرفته در آینده نزدیک استفاده کرد.

منبع:خبرنامه دانشجویان ایران

Link: http://faratarjome.ir/u/news/تولید-خودرو-با-سوخت-پاک-در-دانشگاه-امیرکبیر7.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی : کدی که در تصویر میبینید را وارد نمایید
* فراترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.
new order new order
ورود به سیستم
- فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :

خبری شد خبرتان خواهیم کرد!

آیا سوالی دارید؟

سوال خود را با ما در میان بگذارید

تماس با پشتیبانی

ورود به سیستم


تماس با پشتیبان