چهارشنبه ۰۶ اسفند ۹۹

تحصیل بیش از 15 درصد دانشجویان کشور در دانشگاه جامع

دکتر شریعتی نیاسر در سی و پنجمین گردهمایی روسای مراکز استانی و موسسات آموزش عالی علمی کاربردی اعلام کرد: ضرورت دارد آموزشهای دانشگاه جامع مطابق با نیاز روز جامعه کیفی سازی شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ دکتر شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم در این مراسم ضمن اعلام این نکته که 15 درصد دانشجویان کشور در دانشگاه جامع علمی کاربردی تحصیل می‌کنند، خاطر نشان کرد: یکی از دلایل اینکه اکنون بیش تر فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکار می‌مانند همین ناهماهنگی و عدم انطباق بین آموزش‌های نظری و نیاز جامعه است که به رشد بی‌رویه بیکاری فارغ‌التحصیلان منجر شده است.

وی گفت: آموز‌ش‌های مهارتی به منظور تقویت دانشگاه‌های نسل سوم یکی از نیازهای روز جامعه و جهان است و لذا باید دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان تنها دانشگاهی که در عرصه مهارت آموزشی فعالیت می‌کند هر چه سریعتر به ساماندهی کیفی آموزش در پیکره خود بپردازد.

وی تصریح کرد: بیش از 1000 مرکز علمی کاربردی با 800 هزار دانشجو و 36 هزار مدرس در کشور وجود دارد که پتانسیل خوبی در جهت تقویت مهارت‌های کیفی به حساب می‌آید.

شریعتی نیاسر خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه 15 درصد دانشجویان کشور در دانشگاه جامع تحصیل می‌کنند لذا سهم این دانشگاه در آموزش عالی موثر و مهم تلقی می‌شود و باید در نحوه آموزش و تربیت مدرسین بازنگری شود لذا با تدوین سند راهبردی می‌توان هدف‌گذاری مستمری در خصوص کیفی سازی آموزش‌های مهارتی در این دانشگاه ایجاد نمود

منبع:خبرنامه دانشجویان ایران

Link: http://faratarjome.ir/u/news/تحصیل-بیش-از-15-درصد-دانشجویان-کشور-در-دانشگاه-جامع4.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی : کدی که در تصویر میبینید را وارد نمایید
* فراترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.
new order new order
ورود به سیستم
- فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :

خبری شد خبرتان خواهیم کرد!

آیا سوالی دارید؟

سوال خود را با ما در میان بگذارید

تماس با پشتیبانی

ورود به سیستم


تماس با پشتیبان