شنبه ۱۶ اسفند ۹۹

تاثیر خوابگاه‌های متاهلی در اعتیاد دانشجویان

آسیب شناس مسائل اجتماعی گفت: یکی از مکان هایی که در حال حاضر اعتیاد در آنها شیوع بالایی داشته خوابگاه های دانشجویی است که در این خصوص نیز کاهش اعتیاد در خوابگاه های متاهلی بسیار کمتر است.

به گزارش خبرگزاری دانشجو، قرایی مقدم آسیب شناس مسائل اجتماعی، با اشاره به آسیب اجتماعی اعتیاد و لزوم توجه جدی به ویژه در سطح دانشگاه های کشور در این حوزه گفت: یکی از آسیب هایی که امروز جوانان و از جمله قشر دانشجوی ما را به صورت جدی تهدید می کند اعتیاد است که متاسفانه روز به روز تنوع آن افزایش پیدا می کند.

آسیب شناس مسائل اجتماعی ادامه داد: یکی از راهکارهایی که تاثیر فراوانی می تواند در کاهش این معضل داشته باشد بحث ازدواج است که به صورت چشمگیری می تواند آمار این آسیب و ناهنجاری را کاهش دهد.

وی افزود: به طور کلی ازدواج یکی از عوامل کاهش اعتیاد در جوانان است چرا که این امر در کلیه خانواده های مختلف در بحث ازدواج مورد توجه جدی قرار می گیرد و حتی سیگار نیز در زمان ازدواج یک ضعف برای جوانان محسوب می شود.

به گفته این آسیب شناس مسائل اجتماعی ازدواج نه تنها در کاهش اعتیاد موثر است بلکه بر عکس آن نیز صادق است به این معنا که اعتیاد یکی از عوامل شایع در طلاق محسوب می شود.

قرایی مقدم در ادامه بیان داشت: همچنین یکی از مکان هایی که در حال حاضر اعتیاد در آنها شیوع بالایی داشته خوابگاه های دانشجویی است که در این خصوص نیز کاهش اعتیاد در خوابگاه های متاهلی بسیار کمتر بوده است و این خود نیز مصداق دیگری بر این مدعاست.

این آسیب شناس و جامعه شناس مسائل اجتماعی خاطر نشان کرد: مسئولان و به ویژه مسئولان دانشگاهی می توانند با فراهم کردن زمینه های ازدواج آسان قشر جوان دانشجوی ما را از این آسیب دور نگه دارند و با گسترش خوابگاه های متاهلی قطعا می توان گام های موثری در این زمینه و به ویژه در میان آینده سازان کشور برداشت.

منبع:خبرنامه دانشجویان ایران

Link: http://faratarjome.ir/u/news/تاثیر-خوابگاه‌های-متاهلی-در-اعتیاد-دانشجویان-3.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی : کدی که در تصویر میبینید را وارد نمایید
* فراترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.
new order new order
ورود به سیستم
- فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :

خبری شد خبرتان خواهیم کرد!

آیا سوالی دارید؟

سوال خود را با ما در میان بگذارید

تماس با پشتیبانی

ورود به سیستم


تماس با پشتیبان