چهارشنبه ۱۴ خرداد ۹۹

تأسیس دانشکده علوم پایه قم به دست خیرین

دبیر مجمع هیئت امنای دانشگاه قم با اشاره به آغاز تأسیس خانه بهداشت این دانشگاه در آینده نزدیک، گفت: در سال جاری یک دانشکده ویژه رشته های علوم پایه با نام خیرین و به دست آنان ‌تأسیس می‌شود.

احمد غلامی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا، بابیان اینکه بنیاد خیرین دانشگاه قم در سال 89 تأسیس شد و درابتدا به عنوان ستاد خیرین فعالیت می کرد اما بعد از مدتی به مجمع خیرین دانشگاه ساز قم تغییرنام داد،‌ افزود: فعالیت های خیرین دیربازده است توقع اینکه فعالیت های این چنینی در زمان کوتاهی بازده داشته باشد،‌ اشتباه است.

وی باتوجه به اینکه پیشنیه فعالیت های خیرین در کشور به ساخت مسجد و مدرسه بر می‌گردد، ‌افزود:به همین دلیل ما سعی کردیم از کمک همین افراد در بنیاد خیرین دانشگاه قم استفاده کنیم. بنابراین اعضای فعال در این مجمع از افراد باسابقه در اجرای طرح های خیرساز ازجمله ساخت مدرسه بودند.

غلامی درخصوص آخرین اقدامات این مجمع گفت: تأسیس یادمان شهید گمنام دانشگاه قم و تأسیس خانه فرهنگ دانشجویی در سال گذشته از سوی خیرین انجام شد.

وی ادامه داد: همچنین خانه بهداشت نیز به زوی کلنگ زنی می شود که برای تأسیس آن به دو میلیارد اعتبار نیاز است و 500 متر زیربنای این مرکز خواهد بود.

دبیرمجمع هیئت امنای دانشگاه قم در خصوص دیگر اقدامات این بنیاد برای فعالیت های نیکوکارانه عنوان کرد: اعضای مجمع خیرین این دانشگاه کمک های جزئی بسیار زیادی به دانشجویان بی بضاعت کردند اما هنوز صندوق ثابتی برای اعطای وام یا کمک های ثابت به دانشجویان ایجاد نشده که تأسیس راه اندازی آن در دستورکاراست.

وی افزود: همچنین کمک‌های بسیار زیادی از سوی خیرین این مجمع به دانشجویانی که سال گذشته به اردوی جهادی برای ساخت مسجد در مناطق روستایی و محروم رفته بودند، اختصاص یافت.

غلامی بااشاره به اینکه توسعه فعالیت‌های نیکوکارانه درزمینه های پژوهشی علمی یکی دیگر از برنامه های دردست اجرای ماست، ادامه داد: در سال جاری یک دانشکده بانام خیرین و به دست آنان که به رشته‌های علوم پایه اختصاص خواهد یافت، ‌تأسیس کنیم.

منبع:خبرنامه دانشجویان ایران

Link: http://faratarjome.ir/u/news/تأسیس-دانشکده-علوم-پایه-قم-به-دست-خیرین10.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی : کدی که در تصویر میبینید را وارد نمایید
* فراترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.
new order new order
ورود به سیستم
- فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :

خبری شد خبرتان خواهیم کرد!

آیا سوالی دارید؟

سوال خود را با ما در میان بگذارید

تماس با پشتیبانی

ورود به سیستم


تماس با پشتیبان