چهارشنبه ۰۶ اسفند ۹۹

بودجه دانشگاه آزاد 6 اسفند

رئیس دانشگاه آزاد گفت: بودجه دانشگاه آزاد برای سال آتی تصویب شده است و ششم اسفندماه در هیات امنای مرکزی مطرح می‌شود.

به گزارش فارسٰ،  شصت و نهمین اجلاس شورای مرکزی دانشگاه آزاد صبح امروز با حضور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس هیات امنای این دانشگاه و جمعی از مسئولان دانشگاه آزاد برگزار شد.

حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد در این اجلاس گفت: این اجلاس همایشی برای توسعه دانش، فرهنگ و اقتصاد است همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند این 3 عنصر می‌تواند اقتصاد کشور را فعال کند. در این اجلاس راهکارهای توسعه تحصیلات تکمیلی و اجرای طرح‌های ماندگار و توسعه دانش بنیان مورد بحث قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 37 درصد دانشجویان ایران در دانشگاه آزاد هستند، افزود: آیت الله هاشمی گفته است دانشگاه آزاد خورشید است بر اساس آمارها دانشگاه آزاد در کشور مقام اول را کسب کرده است و تعداد مقالات این دانشگاه در آی اس آی جایگاه نخست کشور را دارد.

میرزاده با اشاره به اقدامات و چالش های پیش روی دانشگاه آزاد اظهار داشت: تکمیل طرح های عمرانی و حل و فصل بیش از 648 پرونده و توسعه زیرساخت‌ها و هرم اعضای هیات علمی و تجاری سازی تحقیقات و توسعه متوازن و اجرای برنامه‌های مصوب توسعه فرهنگی و توسعه مناسب حوزه علوم پزشکی و استقرار سیستم‌های اتوماسیون اداری از اقدامات پیش روی ما است که در حال تدوین راهبردهای اجرایی هستیم.

وی با بیان اینکه شوراهای راهبردی 14 گانه را در حوزه‌های مختلف تشکیل دادیم، اضافه کرد: از خبرگان دانشگاهی در کمیسیون های تخصصی بهره گرفته ایم و اجرای کامل مصوبات را در واحدها در دست اقدام داریم به طوریکه 700 نفر از دانشمندان و فرهیختگان بدون استخدام با دانشگاه آزاد همکاری می‌کنند و نمایندگان تام‌الاختیاری هم در استان‌ها در نظر گرفته‌ایم.

وی افزود: برای چابکی دانشگاه با مصوبه هیات امنای مرکزی تشکیلات جدیدی طراحی کردیم تا بار مالی هم کاهش یابد بنابراین نظام برنامه ریزی شکل گرفت که برای سال آتی هم بودجه دانشگاه بر همین اساس شکل گرفته است که این بودجه تصویب شده و ششم اسفندماه در هیات امنای مرکزی مطرح می‌شود.

میرزاده عنوان کرد: بازمهندسی تشکیلات سازمانی را هم در دست اجرا داریم و افزایش سهم درآمدی غیر از شهریه نیز به ده درصد رسیده و برای سال آینده 16 درصد پیش بینی شده است.

رئیس دانشگاه آزاد گفت: 40 واحد تجمیع شدند که به معنای انحلال نیست بلکه ادغام شدند که باعث شده در هزینه های ما صرفه جویی شود.

وی افزود: در منطقه پاسداران هزینه ایاب و ذهاب زیاد بود که ما به پونک منتقل شدیم و 660 میلیون تومان صرفه جویی ما در این بخش بوده است.

میرزاده جذب اعضای هیات علمی جدید را یکی از راهبردهای دانشگاه آزاد برشمرد و گفت: 10 هزار و 937 پرونده در مورد اعضای هیات علمی بررسی شد و برای سال 94 هم تاکید داشتیم 5 هزار هیات علمی جدید با تخصیص اعتبار و ردیف جداگانه جذب شود.

وی اضافه کرد: پرتالی راه اندازی کردیم که رتبه و میزان فعالیت و درجه تخصصی اعضای هیات علمی در آن مشخص شده است و مشخص شد در این دانشگاه 69 هزار و 816 عضو هیات علمی تمام وقت حضور دارند.

میرزاده گفت: بیش از یک میلیون نفر در کارشناسی ارشد و 340 هزار نفر متقاضی دکتری در کشور داریم که به همین دلیل توسعه تحصیلات تکمیلی را در دست اقدام قرار دادیم ولی با توجه به رقبایی که ایجاد شد با 500 هزار صندلی خالی مواجه شدیم.

رئیس دانشگاه آزاد گفت: افزایش پذیرش رشته‌محل‌های مقطع کارشناسی ارشد از 3 هزار و 741 به 5 هزار و 226 و دکتری تخصصی از 408 به یک هزار و 429 رشته محل در مهر 93 رسید.

وی افزود: برای تمرکززدایی با رشته‌های ارشد و دکتری این امکان را فراهم کردیم که دانشجویان در مننطقه خودشان تحصیل کنند.

میرزاده گفت: برای اولین بار سیستم پذیرش دکتری را به صورت پزوهش محور اجرا کردیم و با 860 عضو هیات علمی در مجموع آزمون‌ها و مصاحبه‌ها حضور یافتیم.

وی توسعه کمی و کیفی پزشکی دانشگاه آزاد را راهبرد دانشگاه آزاد دانست و گفت: با برنامه‌های لاریجانی موفق شدیم شرایط مناسبی را فراهم کنیم و بیش از 50 مرکز تحقیقاتی در حوزه پزشکی شروع به کار کردند و مجلات زیادی در این حوزه راه‌اندازی شده است و چند دانشکده پزشکی هم راه‌اندازی کردیم و 20 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 11 رشته در مقطع کارشناسی در حال راه‌اندازی است و 4 بیمارستان دیگر تا سال آینده راه‌اندازی می‌کنیم.

به گفته وی تعداد تخت‌های فعال بیمارستانی دانشگاه آزاد تا پایان سال آینده به 3 هزار تخت می‌رسد.

وی افزود: توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را هم در دست اقدام داریم که از طریق سازمان سما مدارس تخصصی را راه‌اندازی می‌کنیم که در حال حاضر 37 مدارس تخصصی را در دستور کار داریم.

رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به توسعه فعالیت‌های پژوهشی در این دانشگاه گفت: 22 مرکز رشد را راه‌اندازی کردیم و در حال حاضر 420 مرکز رشد داریم. همچنین راه‌اندازی مراکز رشد حوزه پزشکی را هم در دست اقدام داریم. طرح شفا هم در استان‌ها در دستور کار قرار گرفته که بر این اساس شهرک‌های علمی تحقیقاتی راه‌اندازی می‌شود.

وی اظهار داشت: 367 مجله در این دانشگاه داریم که فقط 3 مجله آی اس آی است و درنظر داریم این تعداد را بیشتر کنیم و همچنین سهم اعتبارات پژوهشی را هم افزایش می‌دهیم.

میرزاده ادامه داد: توسعه فعالیت‌های فرهنگی را در دست اقدام داریم که بیش از 300 طرح فرهنگی در دست اجرا است و طرح‌های ماندگار را هم در نظر گرفته‌ایم.

وی گفت: بر اساس تفاهم نامه با بنیاد جامعه المصطفی قرار است به ارتقای زبان فارسی هم بپردازیم که آئین نامه‌ای را هم در این زمینه تصویب کردیم.

میرزاده گفت: دانشگاه آزاد بیش از 3 هزار و 500 آزمایشگاه و 4 هزار کارگاه دارد که برنامه‌ریزی کردیم در طرح ساها این آزمایشگاه‌ها را در شبکه‌ای گردآوری کنیم و 23 قرارداد و تفاهم‌نامه با وزارتخانه‌ها منعقد کردیم که دو میدان نفتی وزارت نفت برای انجام کارهای پژوهشی در اختیار دانشگاه آزاد قرار گرفت.

وی اضافه کرد: نقل و انتقال 57 هزار و 613 دانشجو در سال 92 و 46 هزار و 723 دانشجو در سال 93 انجام شده است و به بیش از 4 هزار تقاضای تخفیف دانشجویی رسیدگی کردیم.

رئیس دانشگاه آزاد گفت: پذیرش دانشجویان خارجی نیز 20 برابر شده است و واحد آکسفورد را هم فعال کرده‌ایم. همچنین برای تاسیس واحدهای دانشگاهی در کشورهای عربی اسلامی مجوز گرفته‌ایم

منبع:خبرنامه دانشجویان ایران

Link: http://faratarjome.ir/u/news/بودجه-دانشگاه-آزاد-6-اسفند10.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی : کدی که در تصویر میبینید را وارد نمایید
* فراترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.
new order new order
ورود به سیستم
- فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :

خبری شد خبرتان خواهیم کرد!

آیا سوالی دارید؟

سوال خود را با ما در میان بگذارید

تماس با پشتیبانی

ورود به سیستم


تماس با پشتیبان