چهارشنبه ۱۴ خرداد ۹۹

برگزاری کنفرانس ملی مهندسی و فیزیک پلاسما در دانشگاه تبریز

سومین کنفرانس ملی مهندسی و فیزیک پلاسما از 31 اردیبهشت تا 1 خرداد ماه سال 94 در دانشگاه تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، دبیر اجرایی کنفرانس در این زمینه گفت: اساتید، محققین، صاحبنظران، صنعتگران و دانشجویان تا 28 اسفند 93 فرصت دارند، مقاله‌های پژوهشی و یافته‌های جدید در زمینه‌های موضوع کنفرانس به نشانی اینترنتی http://epp2015.tabrizu.ac.ir ارسال نمایند.

به گفته سید جلال پسته‌ای، امواج در پلاسما و ناپایداری‌ها، ترمودینامیک و شیمی پلاسما و فرایندهای انتقال در آن، روش‌های عددی و شبیه سازی پلاسما، پلاسماهای اختر فیزیکی و پلاسمای فضایی و سایر پلاسماهای طبیعی، برهم کنش لیزر پلاسما، لیزرهای الکترون آزاد، لیزرهای اشعه x و شتاب ذرات، توکامک، پلاسماهای کانونی و z پینچ، پلاسماهای همجوشی اینرسی و مغناطیسی، پلاسماهای فشار اتمسفری و پلاسما در مایعات از جمله محورهای اصلی این کنفرانس است.

وی یادآورشد: پلاسماهای کم فشار در فرکانس های مختلف، تکنولوژی‌های لایه نشانی به کمک پلاسما، روش‌های اندازه گیری در پلاسما، پلاسماهای غباری، لامپ های پلاسمایی، منابع تابش، باریکه‌های ذرات و چشمه های یونی، کاربردهای پلاسما در بیولوژی، پزشکی، صنایع غذایی و رفع آلودگی محیطی، کاربرد پلاسما در پردازش مواد، سطوح و صنایع نفت و گاز، نانوتکنولوژی، صنایع هوایی، مخابرات و تولید انرژی از دیگر محورهای تخصصی این کنفرانس می باشد.

اولین و دومین دوره این کنفرانس در خرداد ماه سال های 1392 و 1393 به ترتیب در دانشگاه های شهید بهشتی و مازندران برگزار شده بود.

منبع:خبرنامه دانشجویان ایران

Link: http://faratarjome.ir/u/news/برگزاری-کنفرانس-ملی-مهندسی-و-فیزیک-پلاسما-در-دانشگاه-تبریز1.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی : کدی که در تصویر میبینید را وارد نمایید
* فراترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.
new order new order
ورود به سیستم
- فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :

خبری شد خبرتان خواهیم کرد!

آیا سوالی دارید؟

سوال خود را با ما در میان بگذارید

تماس با پشتیبانی

ورود به سیستم


تماس با پشتیبان