یکشنبه ۰۳ بهمن ۰۰

بررسی یادگیری زبان انگلیسی در خواب

اولین تلاش برای بررسی یادگیری زبان در خواب مربوط به 1927 میلادی می باشد. دانشمندان سعی کردند عمل یادگیری که در حالت هیپنوتیزم صورت می گرفت را در خواب طبیعی نیز شبیه سازی کنند. بعدها نیز پژوهش‌های بسیاری در این زمینه انجام‌گرفته است که توانایی مغز انسان را در حالت عدم هوشیاری بررسی کنند.

یکی از این تحقیقات با این تعریف که “خواب” به معنی شخص ناهشیار است صورت گرفت. برای بررسی این موضوع، دانشمندان الکترودهایی به مغز آزمایش‌شونده متصل کردند تا بتوانند مطالب صوتی را هنگامی‌که آن‌ها ناهشیار هستند پخش کنند. همان‌گونه که قابل پیش‌بینی بود، آزمایش‌شوندگان هنگامی‌که به خواب رفتند هیچ‌چیزی یاد نگرفتند. با وجوداینکه این بررسی‌ها در سال ۱۹۵۰ میلادی منتشر شده است، ولی سازمان‌های تجاری هنوز هم با تبلیغات دروغین، محصولات گوناگونی را به بازار ارائه می دهند.

موضوع دیگر این است که آموزش زبان، منحصر به یادگیری لغات نبوده و مؤلفه‌های بیشتری را دربر می‌گیرد. یادآوری لغات ابتدایی‌ترین کاری است که یک‌زبان آموز بر عهده دارد درحالی‌که یادگیری زبان مستلزم کسب مهارت‌های ارتباطی ویژه‌ای است که به هوشیاری کامل احتیاج دارد.

پس در صورتی که به اندازه کافی برای یادگیری یک زبان جدید مصمم نیستید یا زمان کافی برای این کار را ندارید بهتر است زمان، پول و انرژی خود را در روشهای غیر کاربردی هدر ندهید.

 

Link: http://faratarjome.ir/u/news/بررسی-یادگیری-زبان-انگلیسی-در-خواب5.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی : کدی که در تصویر میبینید را وارد نمایید
* فراترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.
new order new order
ورود به سیستم
- فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :

خبری شد خبرتان خواهیم کرد!

آیا سوالی دارید؟

سوال خود را با ما در میان بگذارید

تماس با پشتیبانی

ورود به سیستم


تماس با پشتیبان