دوشنبه ۱۱ اسفند ۹۹

اولویت‌های وزارت علوم برای سال آینده اعلام شد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اولویت‌های این وزارت را در سال1394 اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اولویت‌های این وزارت را در سال1394 اعلام کرد.

وی تجهیز آزمایشگاه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی را از جمله برنامه‌های حوزه پژوهش و فناوری وزارت علوم دانست و با اشاره به افزایش 28 درصدی بودجه پژوهش در سال 1394 گفت: در بودجه سال آینده ردیف مستقل و متمرکزی با اعتبار 120 میلیارد تومان برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی پیش‌بینی شده است که امیدوارم اختصاص این بودجه در سال‌های آینده نیز ادامه پیدا کند.
فرهادی اظهار داشت: ارائه مجوز و حمایت از تاسیس موسسات پژوهشی خصوصی، رفع موانع فعالیت، ارتقای پارک‌های علم و فناوری و ایجاد کرویدورهای علم و فناوری در شهرک‌های صنعتی از دیگر برنامه‌های وزارت علوم در حوزه پژوهش و فناوری است.

وی افزود: حمایت از صادرات محصولات دانش بنیان پارک‌ها و مراکز رشد علم و فناوری از دیگر برنامه‌های وزارت علوم در سال آینده است که در این مسیر از اعتبارات صندوق نوآوری و شکوفایی نیز استفاده خواهد شد.

وزیر علوم در ادامه گفت: در سال آتی دفاتر ارتباط با صنعت در دانشگاه‌ها و مراکز صنعتی گسترش خواهد یافت و کارآموزی دانشجویان در مقاطع بالاتر در واحدهای صنعتی انجام خواهد شد.
وی افزود: در سال آینده دوره‌های مهارت آموزی در دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و جامع علمی- کاربردی نیز تقویت خواهد شد.
فرهادی اظهار داشت: تمرکز عمده وزارت علوم، بر افزایش کیفیت آموزشی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور است و سامان دهی مراکز آموزش عالی، بازنگری برنامه‌های درسی، ایجاد رشته‌های جدید مرتبط با مسائل روز بخصوص رشته‌های میان رشته‌ای و ماموریت‌گرا کردن دانشگاه‌ها و حرکت به سمت  ایجاد دانشگاه‌های نسل سوم و کار آفرین که ویژگی‌شان تولید ثروت از دانش است در دستور کار این وزارت قرار دارد.

وزیر علوم تقویت همکاری‌های بین دانشگاهی، توسعه همکاری دانشگاه و صنعت، توسعه دیپلماسی علمی، تقویت روابط با دانشگاه‌های معتبر دنیا، استمرار پذیرش دانشجو از کشورهای دیگر و انجام تحقیقات مشترک با دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی بین‌المللی را از دیگر برنامه‌های این وزارت در سال 1394 برشمرد.

فرهادی با تاکید بر ضرورت تحول در علوم انسانی گفت: بازنگری رشته‌های علوم انسانی در شورای تحول علوم انسانی با هماهنگی شورای برنامه ریزی وزارت علوم ادامه خواهد یافت.
وی با اعلام اینکه در سال آینده تعدادی از رشته‌های میان رشته‌ای برای اولین بار ایجاد و برخی رشته‌های قدیمی حذف خواهند شد، گفت: پیش‌بینی می‌شود در مجموع ظرفیت پذیرش دانشجو در سال آینده کمتر از سال جاری نباشد.

فرهادی با اشاره به رتبه‌بندی دانشگاه‌ها گفت: دانشگا‌ه‌ها با توجه به امکانات و زیر ساخت‌ها و اعضای هیات علمی خود در زمینه‌های خاصی و با ماموریت مشخصی فعالیت خواهند کرد.

وزیر علوم اظهار داشت: در کنار اعزام اعضای هیات علمی به فرصت‌های مطالعاتی خارج از کشور، از سال آینده و براساس آئین نامه‌ای که با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت تدوین شد، اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی می‌توانند فرصت‌های مطالعاتی خودرا در واحدهای صنعتی، تجاری و معدنی داخل کشور انجام دهند.

منبع:خبرنامه دانشجویان ایران

Link: http://faratarjome.ir/u/news/اولویت‌های-وزارت-علوم-برای-سال-آینده-اعلام-شد0.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی : کدی که در تصویر میبینید را وارد نمایید
* فراترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.
new order new order
ورود به سیستم
- فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :

خبری شد خبرتان خواهیم کرد!

آیا سوالی دارید؟

سوال خود را با ما در میان بگذارید

تماس با پشتیبانی

ورود به سیستم


تماس با پشتیبان